Program PIT 2014 - PITy na łatwy sposób

Przygotujemy nasze pity 2014

Termin składania pit 2014

2014-01-25 | Admin

Aplikacja PITy tworzy Twój pit 2014 PIT praktycznie samodzielnie, wpisujesz zaledwie kilka kwot z formularzy PIT-11 czy PIT-40 i dostajesz utworzone zeznanie.

Jedną z lepszych aplikacji do rozliczeń rocznych jest nasz program PIT 2014.

Osoby, które mają na utrzymaniu niepełnoletnie dzieci mają prawo w formularzu podatkowym uwzględnić ulgę na dzieci.

Zeznanie PIT-38 wypełnia się zazwyczaj na kanwie dostarczonych przez biuro maklerskie druków PIT-8C. Podatnik powinien otrzymać tego rodzaju druk do końca lutego 2014 r. Trzeba jednak pamiętać, aby dokładnie zweryfikować zyski i straty w otrzymanym formularzu. W przypadku sprzedaży poza rachunkiem inwestycyjnym, wszelkich obliczeń dokonać musi sam wypełniający. Wyliczenia takie umiejscowić należy w druku, który dostępny jest u dołu.

Blankiet PIT-37 a osoby samotnie wychowujący dzieci. rozwodnik, kawaler, osoba, której współmałżonek pozbawiony został praw rodzicielskich lub przebywa w zakładzie karnym, rozwódka, wdowiec, osoba w separacji, Panna, wdowa – taki katalog osób uprawniony jest do pit 2014 rozliczania się z PIT-37 na preferencyjnych zasadach. Według ustawy, podatnik taki wychowuje dziecko małoletnie lub, bez względu na wiek, rentę socjalną lub otrzymujące zasiłek pielęgnacyjny. Jeżeli osoba samotnie wychowuje dziecko uczące się do 25. roku życia (które nie uzyskuje dochodów, które podlegałyby opodatkowaniu) również może skorzystać z zasad preferencyjnych przy wypełnianiu PIT-37.

Podatnicy mają prawo zastosować w formularzu PIT ulgę od zarobku wartości wydatkowanej na korzystanie z sieci internetowej w lokalu (budynku) stanowiącym miejsce zameldowania osoby w wysokości nie wyższej niż za rok fiskalny sumy 760 złotych.

Kategoria: Pit 2014 | Tagi: do kiedy rozliczyć pit 2014, pit 36, pit 2014, program pit 2014, pity 2014 | Brak komentarzy